SpäťÚvod / Články / Chudnete aj pomocou ovocia a zeleniny?

Chudnete aj pomocou ovocia a zeleniny?

Chudnete aj pomocou ovocia a zeleniny?

Aj podľa Vášho názoru je pri znižovaní hmotnosti vhodné konzumovať vo zvýšenej miere ovocie a zeleninu? Sklamem Vás, tento názor nie je správny!

Zelenine áno, ovociu nie!


Prečo?

Ovocie obsahuje prevažne jednoduché sacharidy, ktoré majú negatívny vplyv na využívanie tukových zásob organizmu, pretože organizmus na nich reaguje zvýšenou hladinou inzulínu, ktorý bráni využitiu tukov na energetické účely a je takisto zodpovedný za ukladanie tuku v našom tele.

Zamerajte sa na komplexné sacharidy, ktoré sú zastúpene v celozrnnom pečive, cestovinách (lepšie je ich preto variť tvrdšie), ryži (ešte lepšie hnedej), zemiakoch a v celozrnných cereáliách, opakujem celozrnných,ako sú ovsené vločky a iné druhy vločiek, alebo kvalitné müsli (v žiadnom prípade zapekané, tie sú plné pridaného tuku a cukru).

Vyhnite sa ovociu, ak chcete schudnúť a vyhnite sa všetkým potravinám obsahujúcim jednoduché sacharidy, medzi ktoré patrí aj repný cukor, ktorý je obsiahnutý vo všetkých sladených nápojoch a ovocných šťavách. Aj 100% -ný džús, aj keď neobsahuje pridaný cukor, je zdrojom jednoduchých sacharidov - cukrov, pretože je vyrobený z ovocia. Takisto sa vyhnite medu, obsahuje skoro také isté množstvo kalórií, ako cukor :-)