SpäťÚvod / ELITE TRAININGS / Tomáš Tóth

Tomáš Tóth, majster sveta

Tomáš Tóth, majster sveta

Kulturistike sa venujem už 15 rokov, je to môj koníček, moje ponímanie starostlivosti o zdravie, je to môj životný štýl. Cvičiť som začal preto, že kulturistika je spojením posilňovania tela a zároveň dáva neuveriteľnú psychickú silu. Od roku 2009 sa zúčastňujem pravidelne najvyšších súťaží v kulturistike. Počas mojej kariéry som mal tú česť spolupracovať s niekoľkými športovými osobnosťami, ktoré pozitívne ovplyvnili moje napredovanie. 

V sezóne 2010 som sa zúčastnil štyroch medzinárodných súťaží. Na majstrovstvách Európy, ktoré sa konali v Rakúsku, som obsadil 5. miesto, ale už dva týždne potom som v Grécku, na majstrovstvách sveta, získal zlato vo svojej kategórii a titul absolútneho víťaza WFF Universe, som teda majstrom sveta v kulturistike. Vďaka vrcholnej forme v tom roku som dosiahol na Majstrovstvách Česko-Slovenska v Brne ako jediný slovák v kategórii MEN I striebornú priečku.

Pri mojich úspechoch ma podporovali nie len moji fanúšikovia, rodina a priatelia, ale aj moji sponzori - MM Peter Loziak, KIA MOTOR-CAR s.r.o., reštaurácia Teatro Hviezda a spoločnosť FAMM. Všetkým ďakujem, že ma povzbudzujú k výkonom.

Počas mojej kariéry som sa naučil množstvo dôležitých vecí, ktoré zlepšujú cvičenia  a pomáhajú dosiahnuť kvalitnejšie výsledky a rýchlejšie. Rozhodol som sa, že sa o nich budem postupne deliť a s inými nadšencami tohto športu v sekcii 'Články'.

Tomáš Tóth, majster sveta

 

'Kulturistika je pre mňa naplnenie mojich ambícií, úspech, ale  je aj zdrojom mojej životnej sily, vďaka ktorej zvládam všetky prekážky, ktoré sú predo mnou. Rád by som doprial aj iným ten pocit a naučil ich, ako si cvičením skvalitniť celý svoj život. Preto ich trénujem aj osobne.'

Tomáš Tóth

 

Súhrn úspechov Tomáša Tótha: 

  • 2009 vicemajster Slovenska v kulturistike
  • 2009 účastník Majstrovstiev sveta v kulturistike NABBA 2009
  • 2010 Majster Slovenska NABBA 2010
  • 2010 5. miesto na Majstrovstvách Európy v Rakúsku
  • 2010 Zlato na Majstrovstvách sveta WFF Universe vo svojej kategórii
  • 2010 Titul absolútny víťaz WFF Universe
  • 2010 Striebro v kategórii MEN I na Majstrovstvách Česko-Slovenska v Brne 

 

 

.

Videogaléria

Tomáš Tóth v Humenskej televízii

Tomas Toth (SLK), WFF Universe 2010

WFF Universe 2010 - Extrembody